Zielony ogród: jakie donice na taras wybrać?

Czym byłby ogród bez zadbanych roślin?  To właśnie dzięki zielonym akcentom zewnętrzna strefa domu działa na nas kojąco, sprzyja relaksowi i pozwala obcować z naturą. Niepowtarzalny klimat ogrodu kształtują nie tylko kwiaty rosnące na rabatach czy drzewka, ale również rośliny doniczkowe. Dzisiaj zastanowimy się, jakie donice na taras dopełnią kompozycji inspirowanych różnorodnymi stylami.

Jakie donice na taras w rustykalnym stylu?

donica-ogrodowa-scaleo donica-ogrodowa-ofi kosz-rattanowy-amiens kosz-rattanowy-narbonne

Zastanawiasz się, jakie donice na taras inspirowany sielską wsią będą strzałem w dziesiątkę? W scenerię zdominowaną przez luźno rozkrzewiające się pnącza, polne kwiaty i bujne trawy harmonijnie wpiszą się donice z rattanu. Egzotyczna plecionka w klasycznym lub białym kolorze subtelnie podkreśli piękno każdego gatunku. Pamiętaj, że rattan „nie lubi” mrozu ani nadmiernej wilgoci, więc w okresie jesienno-zimowym zaleca się ich przeniesienie do domu.

Donice OFI – nowoczesne i stylowe

donica-ogrodowa-ofi donica-ogrodowa-ofi

Twój ogród zdominowany jest przez chłodny minimalizm? Bardziej niż swobodne, rustykalne kompozycje cenisz symetrię i umiar? W takim razie z pewnością przypadną Ci do gustu donice proponowane przez markę Capi Europe. Kuliste, owalne i okrągłe donice wykonane są z betonu z dodatkiem włókna szklanego i plastyfikatora. Nietypowy materiał nadał pojemnikom efektownego, dekoracyjnego wyrazu. Co ważne, betonowe donice charakteryzują się wysoką odpornością na zmienne warunki pogodowe.

Uniwersalny technorattan

fotel-na-balkon-leonardo meble-na-balkon-filip meble-na-balkon-asti meble-na-balkon-filip

Donice z technorattanu harmonijnie dopełnią każdego tarasu, niezależnie od tego, w jakim stylu został zaprojektowany. Połączenie naturalnego wykończenia do złudzenia przypominającego naturalny rattan z prostym kształtem zaowocowało powstaniem uniwersalnych pojemników o wysokich walorach estetycznych i użytkowych.