Trwałe meble ogrodowe z technorattanu

Szukając idealnych mebli ogrodowych, warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe. Meble takie odznaczają się świetnym wyglądem, doskonałymi parametrami technicznymi, trwałością. Co warto wiedzieć o meblach tego typu?

Dlaczego warto postawić na meble technorattanowe?

Funkcjonalne meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – i nie powinno to dziwić. Meble takie doskonale sprawdzają się w ogrodach, na tarasach czy balkonach, są chętnie wykorzystywane jako element wyposażenia ogródków kawiarnianych czy restauracyjnych. Meble takie są też cenione przez właścicieli pensjonatów i hoteli. Atutem mebli technorattanowych jest ich szeroki wybór – w kolekcjach znaleźć można klasyczne sofy, ale również krzesła, fotele, stoliki kawowe, leżanki ogrodowe, fotele wiszące. Uzupełnieniem dla kolekcji są donice technorattanowe, które pozwolą na eleganckie eksponowanie ulubionych kwiatów. Meble technorattanowe świetnie wpiszą się w różne aranżacje: od klasycznych, poprzez nowoczesne, aż po rustykalne. Z pewnością warto również wspomnieć o możliwości wyboru mebli z szerokiej palety kolorów.

Jak tworzone są meble technorattanowe?

Wysoka trwałość mebli technorattanowych wynika z zastosowanych materiałów. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie wchłania wilgoci, kurzu, jej czyszczenie nie sprawia problemów. Atutem technorattanu jest również wysoka odporność na promieniowanie UV – nawet po wielu latach użytkowania meble takie nie płowieją. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z aluminium – dzięki temu możliwe stało się znaczące obniżenie wagi mebla. Aluminium malowane jest proszkowo – dzięki temu stelaż nie jest podatny na korozję. Meble technorattanowe możemy dodatkowo uzupełnić miękkimi poduszkami, pledami czy siedziskami.