Technorattan mile widziany w Twoim ogrodzie

Drewno, metal, wiklina, tworzywa sztuczne… W sklepach oferujących meble ogrodowe znajdziesz ogrom różnorodnych kompletów wyprodukowanych z materiałów o zróżnicowanej specyfice. Na ich tle szczególnie wyróżniają się modele z technorattanu. Dlaczego plecione z syntetycznego tworzywa krzesła, stoliki i huśtawki cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Sprawdź!

Czym jest technorattan?

Technorattan jest syntetycznym materiałem wykorzystywanym do produkcji wysokiej jakości mebli ogrodowych. Wzorowany jest na egzotycznym rattanie pozyskiwanym z pni palm rotangowych rosnących w Azji. W przeciwieństwie do swojego naturalnego odpowiednika, technorattan wykazuje nieprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Technorattanowe komplety nie niszczeją pomimo intensywnego użytkowania i ekspozycji na zmienne warunki pogodowe – deszcz, śnieg, intensywne promieniowanie UV, skrajne temperatury. Sztuczne „pędy” składają się ze zwartych i nieporowatych włókien, które nie chłoną wody ani zanieczyszczeń. Oznacza to, że plecione meble, nawet białe, można łatwo utrzymać w nieskazitelnej czystości.  Dużą zaletą technorattanu jest fakt, że nie wymaga szczególnej troski o swoją strukturę. Nie musisz więc zaprzątać sobie głowy impregnacją ani zabezpieczaniem mebli w okresie jesienno-zimowym.  Meble technorattanowe mogą bezpiecznie przezimować na tarasowych deskach przykryte wyłącznie lekkim pokrowcem.

meble-ogrodowe-bordeaux-i meble-ogrodowe-bordeaux-v meble-ogrodowe-bordeaux-viii meble-ogrodowe-cannes

Bliżej natury

Wyroby z technorattanu są przyjazne środowisku naturalnemu. Podczas ich produkcji, a następnie użytkowania, nie wydzielają się żadne związki, które mogłyby wpłynąć na organizmy żywe czy stan powietrza. Ponadto, po nieprzeciętnie długim okresie użytkowania technorattanowe meble mogą zyskać drugie życie w procesie recyklingu.

meble-ogrodowe-leonardo meble-ogrodowe-lyon-i meble-ogrodowe-lyon-vi meble-ogrodowe-lyon