Jakie zadaszenie na taras okaże się najlepsze?

Stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego blisko zieleni i domu nie jest trudne. Wykorzystując przydomowy taras możemy zaaranżować przestrzeń, z której z przyjemnością korzystać będą wszyscy domownicy. Poza meblami warto również pomyśleć o tym, w jaki sposób schronimy się przed słońcem. Co wybrać – parasol czy pergolę?

Parasol ogrodowy – odpowiedni na taras, balkon czy do ogrodu

Zdecydowanym faworytem w kwestii ochrony przed słońcem jest parasol ogrodowy. Nowoczesne modele zachwycą funkcjonalnością, trwałymi materiałami oraz możliwością regulowania parasola w wielu punktach. Współcześnie parasole projektowane są w taki sposób, aby nie tylko skutecznie chronić przed działaniem słońca, ale też by uzupełniać przestrzeń – parasole dostępne są w szerokiej gamie kolorów, ale też rozmiarów. Na balkonach sprawdzą się doskonale lekkie parasole o czaszy o średnicy do 2,5 metra, na tarasach czy balkonach bez trudu zmieścimy parasole, w których bok czaszy może mieć nawet 4 metry długości! Główna oś parasola wykonana jest z aluminium – malowanie proszkowe sprawia, że konstrukcja nie jest podatna na działanie wilgoci czy korozję. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Takie tworzywo zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci, ścieraniem czy promieniowaniem UV. Czasza posiada sprężyny naciągowe, które pozwalają na utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji, również w czasie silniejszego wiatru.

A może pergola?

Alternatywą dla parasoli ogrodowych są pergole, stosowane najczęściej na tarasach przydomowych. Pergola to konstrukcja modułowa, wznoszona z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Dach pergoli wykonany jest z ruchomych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy sami decydują o ułożeniu lameli oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.