Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę – praktyczne porady

Wielkimi krokami zbliża się zima. Ochłodzenie i coraz częściej pojawiające się opady nie sprzyjają kondycji wyposażenia outdoorowego. Zanim mroźna aura na dobre rozgości się w Twoim ogrodzie, warto zatroszczyć się o kondycję ulubionych mebli. Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę? Sprawdź nasze rady!

Rattan i drewno: Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę? Komplety wykonane z naturalnych materiałów (drewna, wikliny, rattanu czy bambusa) szczególnie źle znoszą kontakt z wilgocią i mrozem. Ważne jest, aby w okresie  jesienno-zimowym przenieść meble w suche i przewiewne miejsce, na przykład do piwnicy lub garażu. Zanim meble zapadną w sen zimowy, warto staranne je wyczyścić. Aby nie osiadał na nich kurz, przykryj je lekką osłoną. Przed otwarciem kolejnego sezonu konieczne będzie ich zaimpregnowanie specjalistycznym środkiem.

meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-bordeaux meble-ogrodowe-bordeaux-i meble-ogrodowe-asti

Nowoczesny technorattan

Mamy doskonalą wiadomość dla osób posiadających w ogrodzie meble z technorattanu: komplety wyplatane z syntetycznego tworzywa mogą przezimować bezpośrednio na tarasowych deskach. Pamiętaj jednak, że nawet najlepszej jakości materiał nie jest niezniszczalny. Aby przedłużyć żywotność ulubionego kompletu, wystarczy przykryć je pokrowcem. Zatrzymać piękno mebli na wiele lat pomogą Ci pokrowce marki Aero Cover. Nowoczesne osłony, w przeciwieństwie do większości tego typu produktów, nie zawierają domieszek winylu, który sztywnieje i pęka pod wpływem niskiej temperatury. Dzięki dodatkowej warstwie w postaci membrany materiał „oddycha” i nie rozwijają się pod nim szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.

meble-na-balkon-filip-ii meble-na-balkon-filip-ii meble-ogrodowe-cannes meble-ogrodowe-lyon-iii