Elegancki ogród – znajdź idealne inspiracje!

Przydomowy ogród można zaaranżować na wiele sposobów – może być to strefa jadalniana, jak również przestrzeń przygotowana do odpoczynku czy podejmowania gości. Istotnym aspektem podczas aranżacji jest wielkość ogrodu oraz to, czy planujemy w nim nasadzać rośliny. Jakie rozwiązania proponują architekci i projektanci?

Nowoczesny ogród – postaw na meble rattanowe

Nowoczesne ogrody kojarzone są w równo przystrzyżonym trawnikiem oraz designerskimi meblami ogrodowymi. Szukając inspiracji na tak zaaranżowany taras, warto wybrać funkcjonalne meble technorattanowe. Kolekcje technorattanowe wyróżniają się szerokim wyborem elementów – znaleźć tu można klasyczne sofy narożne, jak i fotele wiszące w kształcie kokonów, wygodne leżanki ogrodowe, fotele, krzesła, stoliki. Meble technorattanowe są niezwykle trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne – duża w tym zasługa zastosowanych materiałów. Okrycie mebli technorattanowych tworzy syntetyczna plecionka, której nieporowata struktura nie wchłania wilgoci czy kurzu. konstrukcja mebla stworzona jest z lekkiego aluminium, zabezpieczonego przed działaniem wilgoci czy korozją.

Ogród rustykalny – miejsce do wypoczynku wśród kwiatów

Decydując się na aranżację rustykalną, pamiętaj, że prym w ogrodzie mają kwiaty. Komplet wypoczynkowy powinien być idealnie dopasowany do warunków. Doskonałym wyborem okażą się fotele rattanowe i dopasowany do nich stolik kawowy czy obszerny stół z drewnianym blatem. Takie miejsce wypoczynkowe można osłonić przed słońcem przy pomocy dedykowanej pergoli lub parasola ogrodowego. Wieczorami o klimat zadbają eleganckie lampiony, które dadzą światło i pozwolą na delektowanie się letnimi wieczorami blisko domu. Rustykalne meble warto również ozdobić kolorowymi poduszkami oraz pledami. W otoczeniu miejsca wypoczynkowego zasadźmy kwiaty takie jak lawenda, które nie tylko wspaniale się prezentują, ale też odstraszają komary.