Drewniany stół ogrodowy

Solidny stół wykonany z drewna jest ponadczasowym wyposażeniem mile widzianym w każdym ogrodzie. Naturalny surowiec wtapia się w bujną zieleń, jest wytrzymały i długowieczny. Jednak warto mieć świadomość, że drewno narażone na długotrwały kontakt z czynnikami zewnętrznymi traci swoją nienaganną formę. Aby ją utrzymać, należy starannie go impregnować. Niektóre gatunki lepiej radzą sobie w zewnętrznym środowisku, a inne – znacznie gorzej. Na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę podczas przedsezonowych zakupów? Sprawdź!

Bezkonkurencyjne drewno tekowe

Do produkcji wyposażenia outdoorowego najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe, bukowe, świerkowe i dębowe. Okazuje się jednak, że europejskie gatunki przegrywają z egzotycznymi odmianami. W ogrodach szczególnie dobrze sprawdzają się stoły wyprodukowane z teczyny – monumentalnego drzewa z rodziny jasnotowatych rosnących naturalnie  w południowej i południowo-wschodniej Azji. Drewno tekowe, w odróżnieniu od rodzimych gatunków, zawiera w swoim składzie dużą ilość kwasu krzemowego i substancji oleistych. Specyficzny skład sprawia, że drewno jest twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne – promieniowanie UV, wodę, mróz, wysoką temperaturę, a nawet ostre środki chemiczne.

Na uwagę zasługuje również estetyka drewna. Pięknie usłojony surowiec zachwyca swoim naturalnym pięknem. Z czasem na drewnianych stołach może pojawiać się srebrzysty nalot, który dodaje im szlachetności.

meble-ogrodowe-asti meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-siena

Meble Vimine – ekologiczne i niezawodne rozwiązania

Solidne, efektowne i ekologiczne stoły tekowe oferuje marka Vimine. W katalogu cenionego producenta znajdziesz prostokątne i okrągłe stoły wykonane  w całości ręcznie z surowca odzyskanego w procesie recyklingu.

meble-ogrodowe-bordeaux-i meble-ogrodowe-lyon-i meble-ogrodowe-lyon-iii meble-ogrodowe-lyon-v