Pomysł na ogród

Przydomowa przestrzeń pełna zieleni to idealne miejsce na wypoczynek – wystarczy prosty pomysł na ogród, aby zwykłe obejście zmienić w wyjątkowe miejsce do relaksu. W aranżacji ogrodu pomogą nam propozycje topowych producentów, którzy co roku zaskakują nas nowymi kolekcjami i dodatkami ogrodowymi. Które z nich okażą się strzałem w dziesiątkę?

Ciekawy pomysł na ogród – meble technorattanowe

meble-ogrodowe-asti

Jedną z najchętniej wykorzystywanych propozycji producentów są bez wątpienia meble technorattanowe. Pozwolą one zrealizować pomysł na ogród nowoczesny, ale jednocześnie komfortowy. Wśród najpiękniejszych kolekcji warto wymienić meble ASTI – jest to kolekcja technorattanowa, inspirowana wzornictwem lat 50. I 60. Ten wyjątkowy komplet kawowy składa się z sześciu wygodnych i profilowanych krzeseł oraz obszernego stolika kawowego. Elegancka linia sprawia, że komplet ten cieszy oczy, a bogata kolorystyka pozwoli na dopasowanie mebli do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wierzch mebla wykonany jest z tworzywa technorattanowego, którego struktura nie chłonie wilgoci, brudu, jest zabezpieczona przed działaniem promieniowania UV. Lekkie stelaże aluminiowe kolekcji ASTI sprawiają, że podnoszenie krzeseł nie sprawia problemów.

Pomysł na ogród – meble IMOLA

meble-ogrodowe-imola

Szukając mebli funkcjonalnych i eleganckich warto postawić na kolekcję IMOLA -to prosty pomysł na ogród czy taras, który pozwoli nam spełnić marzenia o pięknej przestrzeni wypoczynkowej. Meble IMOLA to klasyczny zestaw kawowy, składający się z dwóch sof oraz stolika kawowego. Modułowa budowa kompletu sprawia, że sofy mogą być wykorzystywane osobno lub łączone w większa sofę narożną.  Tu również zastosowano technorattan jako materiał wierzchni – plecionka technorattanowa idealnie imituje klasyczny rotang, jest zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Chcąc podnieść komfort użytkowników możemy dodatkowo wykorzystać miękkie poduszki, siedziska i pledy.

Pomysł na ogród z jadalnią

zestaw-ogrodowy-toledo

Posiłki spożywane na świeżym powietrzu smakują znacznie lepiej. W okresie lata warto wykorzystać nasz ogród, aby stworzyć tam letnią jadalnię. Pomysł na ogród z jadalnią zrealizujemy poprzez wykorzystanie stołu ogrodowego TOLEDO oraz foteli ogrodowych MERIDA. Połączenie tych dwóch elementów cieszy oko: nowoczesny design i wysoka funkcjonalność sprawiają, że ten duet jest jednym z najchętniej wybieranych. Meble te oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – oznacza to, że materiał jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Niska waga stelaży aluminiowych sprawia, że podnoszenie czy przenoszenie krzeseł nie jest problemem.

Pomysł na ogród z pergolą!

zadaszenie-tarasowe-perara

Chcąc skorzystać z uroków lata jak najwięcej warto zastanowić się jakie zadaszenie wybrać. Klasyczne parasole coraz częściej wypierane są przez nowoczesne pergole – takie rozwiązanie w ogrodzie sprawi, że skryjemy się przed palącym słońcem i jeszcze przyjemniej spędzimy czas blisko natury. Pergola PERARA to konstrukcja, którą wykorzystamy zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Jej konstrukcja składa się z aluminiowych elementów łączonych modułowo. Na szczycie pergoli umieszczony jest dach z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. W pozycji zamkniętej skutecznie chronią one nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed deszczem! Pergola PERARA to świetny pomysł na ogród, kiedy cenimy sobie odpoczynek w cieniu. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co w jej cieniu panuje przyjemny chłód.