Oświetlenie tarasu – inspiracje na piękny taras

Przydomowy taras bez trudu stanie się miejscem wypoczynkowym, jeśli tylko wyposażymy go w kilka niezbędnych elementów. Jednym z nich jest oświetlenie tarasu – liczne inspiracje na pięknie oświetlone tarasy wieczorami znajdziemy głównie u producentów wyposażenia outdoorowego. Jakie rozwiązania stosować na naszych tarasach? Co proponują producenci i projektanci?

Oświetlenie tarasu – inspiracje światłem

Dzięki odpowiedniemu oświetleniu tarasu nasz wypoczynek na świeżym powietrzu nie będzie kończył się wraz z zachodzącym słońcem. Oświetlenie tarasu pozwoli nam na cieszenie się bliskością natury bez względu na porę dnia. Poprzez odpowiednie oświetlenie będziemy mogli tez sprawić, że nasz taras stanie się znacznie bardziej interesujący i magiczny.

oświetlenie tarasu inspiracje

Co proponują nam producenci? Ciekawe inspiracje na oświetlenie tarasu mamy w zasięgu ręki. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się klasyczne lampy oświetleniowe wykorzystujące technologię LED. Lampy takie projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami: doskonale wpiszą się one w minimalistyczne ogrody i zapewnią dość światła do swobodnego przemieszczania się czy odpoczynku.

oświetlenie tarasu inspiracje

Lampa ogrodowa GONA: inspiracje na taras

Lampy ogrodowe to jedno z najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań na tarasie czy w ogrodzie. Zaprojektowana z myślą o każdym tarasie lampa GONA to produkt, który pozwoli rozświetlić nie tyko miejsce wypoczynkowe, ale również alejki ogrodowe czy też ścieżki prowadzące od podjazdu aż  po drzwi domu. To oświetlenie tarasu pozwoli nam na delektowanie się letnimi wieczorami w gronie bliskich czy znajomych w miłej atmosferze.

Decydując się na oświetlenie tarasu warto wybrać inspiracje innowacyjnością – lampy ogrodowe GONA odzwierciedlają nowoczesne trendy oraz wykorzystują trwałe tworzywa. Strumień świetlny o mocy 480 lumenów rozjaśni każdą przestrzeń, a trwała obudowa ochroni przed wilgocią czy wnikaniem kurzu.

Okrągły lampion CAEN: oświetlenie tarasu, które inspiruje

Inspiracje na piękne oświetlenie tarasu podsunie nam natura! Piękny lampion CAEN o średnicy 54 cm wykonany jest z naturalnego rattanu, pozyskiwanego z upraw o zrównoważonym rozwoju. Dzięki takim plantacjom środowisko naturalne nie jest dewastowane, a my możemy cieszyć oczy oryginalnymi dodatkami w naszych ogrodach i na tarasach.

oświetlenie tarasu inspiracje caen

Lampion CAEN to propozycja zarówno dla romantyków, jak i miłośników natury – elegancka linia oraz stonowane kolory sprawią, że sprawdzi się on w każdej aranżacji naszego tarasu. Wewnątrz lampionu znajduje się szklana obudowa, w której umieszczamy bezpiecznie świecę. Taki dodatek na tarasie stworzy romantyczny nastrój i pozwoli cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. Lampion możemy ustawić na stole, na posadzce lub też na parapetach zewnętrznych.

Inspiracje: okrągły lampion EMILION stworzony na taras

Czy ogrodowe ozdoby mogą być również funkcjonalne? Okazuje się, że tak! Doskonałym przykładem jest lampion EMILION, który został wykonany z naturalnego rotangu. Dodatki takie jak ten sprawią, że przestrzeń tarasowa stanie się znacznie ciekawsza, a my sami będziemy mogli wypoczywać blisko natury również po zachodzie słońca.

oświetlenie tarasu inspiracje emilion

Lampion EMILION o średnicy 35 cm oraz wysokości 75 cm to propozycja dla osób ceniących naturę. Zastosowanie naturalnego rotangu wniesie do strefy wypoczynkowej harmonię i radość z możliwości obcowania ze sztuką użytkową. Lampion ten możemy wykorzystać poprzez ustawienie go na stole czy też na posadzce tarasu – wszędzie będzie się on prezentował wspaniale. Wewnątrz lampionu znajduje się szklany klosz, w którym umieszczamy świecę.

Nowoczesne tarasy – aranżacje Meble metalowe ogrodowe zadaszenie tarasu rozsuwane