Funkcjonalny ogród: jakie oświetlenie na taras?

Ważnym etapem podczas aranżowania zewnętrznej przestrzeni jest kupno oświetlenia. Dzięki dobrze rozlokowanym lampom możemy korzystać z tarasu również w nocy i bezpiecznie poruszać się po posesji, kiedy zajdzie słońce. Podczas wybierania lamp lepiej nie zdawać się na przypadek. Użytkowane na zewnątrz urządzenia powinny spełniać szereg norm. Jakie oświetlenie na taras cieszy się największą popularnością? Sprawdź!

Jakie oświetlenie na taras wybrać? Solarne!

lampa-solarna-jack- lampa-solarna-kate

W jakie oświetlenie na taras warto zainwestować? Optymalnym rozwiązaniem cieszącym się ogromną popularnością wśród właścicieli ogrodów są lampy solarne. Niewielkie urządzenia umiejscawiane punktowo pięknie się prezentują, dodają przestrzeni atrakcyjności po zmroku, są ekologiczne, a ich eksploatacja jest zaskakująco tania. Lampki solarne wyposażone są w specjalne czujniki zmierzchowe, dzięki którym lampa samoistnie zaczyna pracować dokładnie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Gdzie najlepiej umieścić lampy ogrodowe? Przede wszystkim przy ścieżkach, furtce i miejscach, gdzie najczęściej spędzają czas domownicy i goście – przy meblach stojących na tarasie, w altanie czy obok hamaka rozwieszonego za domem. Pamiętaj o tym, aby zamontować lampy elewacyjne podświetlające nr budynku.

Dla romantyków

lampion-kwadratowy-rousillon lampion-okragly-avignon lampion-okragly-emilion- lampion-okragly-emilion-

Doskonałym uzupełnieniem funkcjonalnego systemu oświetlenia solarnego będą dekoracyjne lampiony. Wyplatane z naturalnego rattanu, wysokie lampiony zachwycą każdego fana romantycznych aranżacji. Każdy lampion proponowany przez markę Vimine wykonany jest w całości ręcznie z surowca pozyskiwanego z ekologicznych plantacji. Lampiony wyposażone są w szklany wkład na świecę. Wykorzystany materiał zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.